×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲ فروردین - ۱۳۹۸  
true
false

اقامه نماز در کشوری که پرچم اسلام را بر فراز خویش برافراشته و به حاکمیت اسلام مفتخر شده، یکی از واجب‌ترین فرایض است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان: بمناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت امام جفعر صادق(ع)کارگاه آموزشی تبیین مفاد پیام مقام معظم رهبری بمناسبت  بیست وششمین اجلاس سراسری نماز با حضور مدیر کل و معاونین منابع طبیعی استان ،حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان، مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه و آموزش عقیدتی سازمان جهاد کشاورزی استان همکاران ستادی وشهرستانهای همدان وبهار در نماز خانه این اداره کل برگزار شد.

مدیرستاد اقامه نماز استان همدان گفت: اقامه نماز در کشوری که پرچم اسلام را بر فراز خویش برافراشته و به حاکمیت اسلام مفتخر شده، یکی از واجب‌ترین فرایض است.

وی تصریح کرد:فریضه اقامه نماز در ادارات، یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و به عنوان رکن اساسی زندگی سالم و منشاء همه خوبی ها و بصیرت افزایی است که باید درآن اهتمام ویژه ای ورزید تا جامعه روند مطلوبی بیابد.

ایشان ادامه داد: بلای طغیان و تجاوز، زورگویی، زیاده‌طلبی، تحقیر دیگران و نادیده گرفتن حق صاحبان حق، امروز به عنوان بزرگترین آفت جامعه بشری و جامعه جهانی است.


مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان اظهار کرد: اگربرپا داشتن نماز در میان مردم نقشی بنیادین نمی داشت و همچون پایه ای استواری برای پیشبرد هدف های بزرگ نظام اسلامی به شمار نمی آمد، چنین توصیه و تأکید بلیغی بر اهمیت نماز نمی شد.


وی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی که برترین هدفش پرورش انسان های والا و با فضیلت است، سازندگی فرد و جامعه را از هردو سو یعنی هم از جسم و هم از جان و هم در عرصه مادی و معنوی به پیش می برد و هردو بال پرواز و تعالی آدمی را فراهم می کند.


حسنی حلم افزود: یکی از برکات انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر آن است که دردل‌های انسانهای وارسته ،شور و شوقی را به اهمیت والای فریضه نماز توجه داده و ترویج روزافزون این پایه اساسی دین را مرکز همت و تلاش آن ساخته است.


وی تصریح کرد: میدان مبارزه‌ای که امروز پیش روی ماست ما را به تکیه‌گاه مستحکم ذکر خدا و امید و اعتماد به او بیش از همیشه و بیش از همه محتاج می‌کند و نماز آن سرچشمه جوشانی است که این امید و اعتماد و قدرت معنوی را به ما می‌بخشد.

مدیرستاد اقامه نماز استان همدان یادآور شد: خداوند بندگان مومن را با نمازها، زکات، روزه‌های دشوار از کبر و خودبینی محافظت می‌کند و به پیکر آنان آرامش می‌بخشد.

 حسنی حلم با عرض تسلیت بمناسبت شهادت حضرت امام حعفر صادق( ع) اظهار داشت:احساسات دینی ما نباید بر فهم دینی غالب شود، وی افزود باید سیره امام صادق(ع) سرلوحه کارها واعمال ما قرار گیرد.

 مدیر ستاد اقدامه نماز استان حفظ وحدت واتحاد کلمه را از موثرترین موضوعات کنونی جامعه برشمرد وبر لزوم حفظ وکرامت انسانی تاکید کرد.

وی ۴ اصول مهم اقتصادی در کلام امام صادق(ع) را بهره گیری از تجارب وعبرت آموزی از گذشتگان -استفاده درست از فرصتها ی بدست آمده- کار،تلاش وکوشش در بدست آوردن رزق وروزی حلال ورعایت اعتدال ومیانه روی در مسائل اقتصادی در بین خانواده ها عنوان کرد.

ایشان اظهار داشت علم خوب است اما تجربه بالاتر از علم است .

وی افزود مسئولین باید با آینده نکری، کشوررا از بحرانهای پیش رونجات دهند، آینده نگری وبرنامه محور بودن در همه مسائل کشور اعم از اقتصادی واجتماعی از ضررویات جامعه اسلامی است.

 وی  ضمن توصیه به صرفه جوئی در همه ابعاد زندگی  به استفاده بهینه از منابع پایه آب وخاک  ومنابع طبیعی تاکید کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true