×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

رفتار و عادت بد با نماز تناقض دارند و تفاوت بین نماز خواندن و رفتار یک نمازگزار باعث تضاد و موجب بی‌رقبتی افراد نسبت به نماز می‌شود اما یک رفتار خوب از سوی نمازگزار موجب علاقمندی فرد نسبت به نماز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان در اجلاس استانی نماز که پنجشنبه۹۷/۹/۸در محل سالن همایش های استانداری همدان برگزار شد ، دکتر محمود مظفر  قائم مقام ستاد نماز کشور عنوان کرد: در ارزیابی‌ها همدان در بین سایر استان‌ها در حوزه نماز یکی از فعال‌ترین استان‌ها است و خوشبختانه ایده‌ها و تجربیات خوب از این استان دست‌مایه برنامه‌های کشوری شده و ایده‌ها و تجربیات خوبی از سطح شهرستان‌های همدان به کشور ارسال شده که در اجلاس سراسری نماز معرفی خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه چند سالیست اجلاس سراسری نماز را با مسائل روز پیوند زدیم، اضافه کرد: حدود دو سال پیش که موضوع آسیب‌های اجتماعی مطرح شد، اجلاس را با همین عنوان نامگذاری کردیم.
مظفر ادامه داد: همه در تلاش هستند تا آسیب‌های اجتماعی از جمله فحشا و منکرات کم شود و یکی از بازدارنده‌ترین این اعمال منکر، نماز است به طوریکه در صورت رها کردن نماز خود به خود فحشا و منکرات ظاهر می‌شوند و اگر نگاهی به نماز‌هایمان بیندازیم و آن را را اصلاح کنیم، سایر مسائل هم حل می‌شوند.
وی اظهار کرد: در اجلاس سال گذشته پی بردیم نباید از فضای مجازی غافل شویم و از این فرصت برای کارهای تبلیغی و فرهنگی بهره ببریم بنابراین حدود ۵ هزار اپلیکیشن، کانال و برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آماده و توزیع شد که مورد استفاده قرار گرفت و این یعنی اگر جوانی سوال و یا شبهه‌ای در مورد نماز دارد می‌تواند از طریق گوشی همراه خود به راحتی برای رسیدن به پاسخ ارتباط برقرار کند.
قائم مقام ستاد اقامه نماز با بیان اینکه فرصت فضای مجازی یک قدم بسیار خیر و مفید برای ما بود، خاطرنشان کرد: امسال عنوان اجلاس سراسری نماز «شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز» است که در این زمینه نکات و ایده‌های خوبی به دست ما رسیده و قرار است در روز ۱۴ آذرماه همزمان با اجلاس کشوری با حضور رئیس‌جمهور برترین‌ها در این زمینه معرفی شوند.
وی بیان کرد: با پژوهش‌های انجام‌شده دریافتیم از ۳۰ سال گذشته تا کنون تعداد افرادی که تارک‌الصلاه هستند در حال کاهش است که این افراد کمتر از ۱۰ درصد جامعه را شکل می‌دهند یعنی نه نماز می‌خوانند نه اعتقادی به نماز دارند و حتی در گذشته هم نمازی نخوانده‌اند اما آنچه امروز با آن روبرو هستیم افراد کاهل الصلاه است یعنی ۹۰ درصد جامعه از فواید نماز خبر دارند و می‌دانند که نماز یک واجب شرعی است اما به علت سستی، تنبلی و عدم آموزش در سنین پایین به انجام این فریضه کاهل هستند پس باید کاری کنیم کاهل الصلاه‌ها به دائم النماز‌ها تبدیل شوند.
مظفر افزود: رفتار و عادت بد با نماز تناقض دارند و تفاوت بین نماز خواندن و رفتار یک نمازگزار باعث تضاد و موجب بی‌رقبتی افراد نسبت به نماز می‌شود اما یک رفتار خوب از سوی نمازگزار موجب علاقمندی فرد نسبت به نماز می‌شود.
قائم ‌مقام ستاد اقامه نماز اذعان کرد: برای دعوت به انجام فریضه نماز اولویت در خانواده و انجمن اولیاء و مربیان با محوریت قرار دادن مادران است که باید برای اولیاء دوره‌های آموزشی چگونه برخورد کردن دعوت به نماز برگزار شود.
وی ادامه داد: باید این یک خط در میان نماز خواندن از بین برود و وقتی دقت می‌کنیم می‌بینیم تعداد نماز اول وقت‌خوان‌ها چقدر کم شده و نمازهای صبح کمرنگ شده و حتی مساجد در وعده مغرب و عشا پررنگ و در نماز صبح‌ها کمرنگ هستند.
مظفر خاطرنشان کرد: نمازخوان زیاد داریم اما می‌خواهیم اقامه‌کننده نماز در هر لباس، در هر شغل و مکانی که هست علاوه بر نماز خودش بر نماز دیگران و مجموعه خودش توجه کند و برآنها اثر بگذارد.
قائم ‌مقام ستاد اقامه نماز افزود: اگر نماز در ذهن بچه‌ها با اهمیت جلوه داده شود و در مقابل بچه‌ها با لباس خوب، با عطر خوب و به شکل خوب نماز بخوانیم خود به خود این موارد در ذهن بچه‌ها ملکه می‌شود و می‌توانند آن را یاد بگیرند.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم از دستگاه‌های برتر، رسانه برتر و دانش‌آموزان  برتر در زمینه ترویج نماز تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true