مدیر امور استان‌ها و فضای مجازی ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه دنیای تشیع به واسطه انقلاب اسلامی مجد و عظمت پیدا کرد، گفت: کلید این عظمت در اقامه با شکوه نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان به نقل از تسنیم بجنورد، مسعود دریس امروز در گردهمایی دبیران اقامه نماز استان خراسان شمالی اظهارداشت: جایگاه اقامه کنندگان نماز در ادارات، جایگاه ابراهیمی و اسماعیلی است که فرصت استثنایی برای بندگی است. مشغله کاری و مسئولیت‌های گوناگون باعث نشود تا مدیران، به راحتی از کنار این مسئولیت بگذرند.

وی در ادامه افزود: متأسفانه نماز در میان مردم خوب شناخته نشده است و نتوانستیم جایگاه نماز را به خوبی درک کنیم. چه مقدار نسبت به غنی‌سازی نماز برنامه انجام داده ایم و آیا توانستیم با شیوه های دقیق و به روز دعوت به نماز، استقبال مردم به آن را بیشتر کنیم؟

دریس با بیان اینکه اقامه نماز اولین راهبرد امام زمان بعد از ظهور است افزود: اقامه نماز نقطه آغاز دیگر فرائض در جامعه اسلامی است. اگر در اقامه این امر سستی و تعللی انجام گیرد جامعه اسلامی شکوفا نشده و پیشرفت نخواهد کرد. ستون خیمه اسلام نماز است و دشمن به دنبال این است تا ضربه را به نقطه اصلی که نماز است وارد کند.

مدیر امور استان‌ها و فضای مجازی ستاد اقامه نماز با بیان این که در هر زمانی که طاغوت و ظلم جامعه را فرا بگیرد خداوند موسایی را برای ریشه کن کردن آن می‌فرستند، افزود: امام خمینی نقش موسی زمان را داشت که توانست ریشه این شجره طاغوتی ۲۵۰۰ ساله را بخشکاند و بار دیگر آزادگان و مظلومان جهان را به قدرت برساند. شیعه به واسطه انقلاب اسلامی به قدرت رسیده است.

دریس به تبیین شرایط فعلی کشور پرداخت و تصریح کرد: جامعه کنونی ما در دوران مسلم بن عقیل سپری می‌کند و ما باید بدانیم که اگر مسلم بن عقیل را تنها بگذاریم جان دین خدا به خطر می افتد. رهبری معظم همان نقشی را ایفا می‌کند که مسلم بن عقیل انجام داد و وظیفه ماست که حمایت کامل و با بصیرت از رهبری داشته باشیم تا واقعه کربلا بار دیگر تکرار نشود. کشورهایی مانند یمن به واسطه شیعه بودن و همراه بودن با نظام جمهوری اسلامی مورد حملات بی رحمانه قرار می‌گیرند.

وی اظهار داشت: از سال ۵۷ تا به امروز تلفات و مصیبت‌های زیادی دیدهایم، اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه به نظام جمهوری اسلامی نگاه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که جهان اسلام به واسطه این انقلاب در حال رشد و کامل شدن است. دانش هسته‌ای کشور ما دشمن را تا لبه پرتگاه برده بود اما متأسفانه برخی اقدامات و مذاکرات باعث شد تا دشمن دوباره جان بگیرد و ما را رو به عقب حرکت دهد.