×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ دی - ۱۳۹۸  
true
false

انسان در زندگی پرمخاطره امروز حتما برخی اوقات بدون پشتیبان، ادامه راه امکان پذیر نخواهد بود؛ آنها که به مادیات اهمیت می‌دهند پشتیبان واقعی‌اشان مادیات است اما برخی به عظمت الهی متکی بوده با کلیدواژه نماز؛ ایمان و تقوا حمایت می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان به نقل از ایکنا ، محمد پورداود، مدیر کل آموزش و پرورش همدان، سه شنبه، ۵ آذر ماه در اجلاس استانی نماز و مدرسه با یادبود آیت‌الله تألهی اظهار کرد: نماز مظهر کامل پرستش خدای بزرگ است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان افزود: نماز مظهر احکام اسلامی است که روح انسان را جلا می‌دهد وگفتمان آدمی را به اخلاق الهی مزین می‌کند.

وی اضافه کرد: هرچه انسان ملکوتی‌تر شده و از عالم مادی و آلایش‌های دنیوی دور شود به عبارتی هر چه انسان به دنبال نزدیکی به مقام ربوی باشد باید با نماز انس بیشتری داشته باشد، کلید واژه و راه رسیدن به این مهم؛ نماز است. 

پورداود ابراز کرد: انسان پرهیزگار که در قرآن نمونه انسان کامل است با نماز به خدا تقرب می‌جوید و با نماز به سرچشمه خداوندی متصل می‌شود در این باره امام علی(ع) می‌فرماید: «نماز وسیله تقرب هر انسانی با پروردگار خود است».

وی ابراز کرد:  حضرت علی(ع)؛ نماز را موجب نزدیکی باتقوایان با خداوند و خداوند با آنان می داند؛ قرآن در خصوص نماز انبیا به تفسیر سخن گفته است؛ آنجا که حضرت ابراهیم(ع) فرمود: «پروردگارا من و ذریه‌ام را در زمره نمازگزارن قرار ده».

پورداود ابراز کرد: خداوند در باب حضرت اسماعیل(ع) می‌فرماید: «اسماعیل کسان خود را به نماز و زکات فرمان می‌داد و نزد پروردگارش پسندیده بود»، خداوند به حضرت موسی(ع) نیز می‌فرماید: «پس مرا به یگانگی بپرست و نماز را برای من اقامه کن» حضرت عیسی(ع) نیز در این خصوص می‌فرماید: «پروردگارا مرا تا زنده هستم به نماز و زکات سفارش کرده است».

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) احیاگر تفکر اسلام ناب محمدی می‌فرماید: «در جمع عبادات، نماز جایگاه ویژه و سمت جامعیت دارد و منزله آن در عبادات به منزله انسان کامل و اسم اعظم است» راز واقعیت این مهم در حدیث پیامبر اکرم(ص) عنوان شده که می‌فرمایند: «نماز هم تسبیح است هم تحلیل؛ هم ستایش است و تکبیر؛ نماز هم تقدیس است و هم گفتار و هم خواستار» 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در این خصوص می‌فرمایند: «در جامعه جوان کشور باید بیش از هرچیز دیگری به نماز اهمیت داد؛ جوان با نماز دلش روشن می‌شود و امید و شاداب روحی پیدا می‌کند و این ویژگی خاص قشر جوان است». 

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: آیت‌الله تألهی پیر طریقت اسلام ، شارع مقدس، نماز را واجب کرده است و تاکید بر اقامه جماعت این فریضه الهی جهت نزدیکی مومنان با یکدیگر و کمک به یکدیگر دارد.

پورداود ادامه داد: انسان در زندگی پرمخاطره امروز حتما برخی اوقات بدون پشتیبان، ادامه راه امکان پذیر نخواهد بود؛ آنها که به مادیات اهمیت می‌دهند پشتیبان واقعی‌اشان مادیات است اما برخی به عظمت الهی متکی بوده با کلیدواژه نماز؛ ایمان و تقوا حمایت می‌شوند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true