×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

سیدعلی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور، چهارشنبه، ۲۹ فروردین در اولین گردهمایی کارشناسان نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان‌های کشور اظهار کرد: این مجموعه در نظر دارد در سال جاری، برنامه‌های خود را منطبق با برنامه ششم توسعه و ارگان‌های فرهنگی برنامه‌ریزی و سامان دهی کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان سیدعلی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور، چهارشنبه، ۲۹ فروردین در اولین گردهمایی کارشناسان نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان‌های کشور اظهار کرد: این مجموعه در نظر دارد در سال جاری، برنامه‌های خود را منطبق با برنامه ششم توسعه و ارگان‌های فرهنگی برنامه‌ریزی و سامان دهی کند.
وی افزود: فعال شدن تیم‌های نظارتی درون دستگاهی با مدیریت ارشد دستگاه، شناسایی نقاط قوت و ضعف جهت بهبود و اصلاح برخی برنامه‌های ابلاغی و تقدیر از فعالان نماز در دستگاه‌های اجرایی از جمله سیاست‌های ستاد اقامه نماز درسال جاری است.

مهدیان با اشاره به اینکه توسعه نظارت بر اقامه نماز در دستگاه‌های اجرایی رویکرد اصلی این مجموعه است اضافه کرد: شناسایی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها برای ترویج اقامه نماز سیاست دوم این نهاد دینی است.
وی عنوان کرد: جهت تنوع بخشی به برنامه‌های ستاد اقامه نماز، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری در فضای مجازی و اختصاص یک محور به هر یک از جشنواره های فابا، جشنواره تولیدات رسانه‌ای صداو سیما و جشنواره ملی پویانمایی به میزبانی استان همدان با موضوع نماز در دستور کار این مجموعه است.
معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه ارتقاء سطح علم و دانش مخاطبین و توانمند سازی آنها مورد توجه ستاد اقامه نماز است عنوان کرد: بازنگری دوره‌های آموزشی ویژه کارکنان از دیگر برنامه‌های این مجموعه است.

برگزاری یک محور از ۳ جشنواره ملی با موضوع نماز

مهدیان با بیان اینکه تلاش برآن است تا در سال جاری فضا‌های اقامه نماز درسطح کشور مورد بازنگری قرار گیرد گفت: ۹۰ درصد از اماکن عمومی، ادارت دولتی، راه‌های مواصلاتی و … دارای نماز خانه مطلوب هستند اما نیاز به استاندارد سازی دارند.
معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه کیفی و علمی بودن برنامه‌ها از دیگر اهداف مهم این مجموعه در سال جاری است ابراز کرد: اختصاص ۵ میلیارد تومان جهت حمایت از آثار و نرم افزار‌های فرهنگی با موضوع نماز از جمله اقدامات قابل انجام در این حوزه است.
وی گفت: در راستای توسعه امر برنامه ریزی نماز در دستگاه ها با انجام آسیب شناسی فرآیند تنظیم توافقنامه‌ها، ضرورت بهره گیری از ظرفیت‌ها وتوانمندی استان‌ها در امر برنامه ریزی مشخص گردید لذا با استفاده از نظرات و تجربیات مدیران ارشد ستاد و مدیران و کارشناسان ستاد‌های اقامه نماز استان‌ها طرح بومی سازی و استانی نمودن توافق نامه‌ها در دستور کار قرار گرفت.
این مقام مسئول عنوان کرد: در مرحله اول طرح ملی بومی سازی برنامه‌های ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز، در سال ۹۶ تعداد ۱۴ دستگاه که در توافقنامه‌های مرکزی آنها برنامه بوی سازی قید شده بود مشمول این طرح قرار گرفت که در نظر داریم این طرح امسال در از ۱۴ دستگاه ارتقاء یابد.
مهدیان با اشاره به اینکه شورای اقامه نماز یک ظرفیت بالاست که باید در همه استان‌ها به کار گرفته شود ابراز کرد: کیفیت بخشی به برنامه‌ها، خلاقانه و جذاب بودن برنامه‌ها و اجرایی شدن بسیاری از برنامه‌های بلقوه از دیگر اقدامات این مجموعه در سال جاری است.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true