بسم الله الرّحمن الرّحیم

پیش از هر سخن ، باید خدای حکیم علیم را بر توفیقی که به دست‌اندرکاران این گردهمایی مبارک ارزانی داشته، سپاس گویم و از آنان به­ویژه حجت الإسلام آقای قرائتی به­خاطر تداوم کار و پیگیری این مهم، قدردانی کنم. اهتمام به اقامه­ی نماز در شمار برترین مواد در برنامه­ی‌ کلان دولت اسلامی است : (الّذین َ‌ اِن مَکَّناهُم فِی الاَرضِ أَقآمــُوا اَلـصَّلوهَ وَ‌آتـَـوا الـزَّکاۀ وَ اَمَرُوا بِالمَعرُوفِ وَ نَهَوا عَنِ المُنکَر )

اکنون نوبت محاسبه ­ی خویشتن است. باید به حساب خود در این وظیفه­ی بزرگ بپردازیم و کارکرد خویش را بیازمائیم. این اجلاس،‌ بار سنگین این بررسی را بر دوش گرفته است. اگر چه می‌توان حجم خدمات را در دستگاه­ها به تقریب، مشخص کرد ولی ارزیابی حقیقی و درست، آن­گاه میسر می‌گردد که نتایج و دستاوردها نیز محاسبه شود. مهم­ترین شاخص در تعیین موفقیت باغبان، کمّیت و کیفیّت میوه‌ئی است که در عرصه­ی تلاش و مجاهدت او به دست می‌آید.

توصیه­ی مؤکد این­جانب این است که از نیروهای خلّاق، متفکّر و مولّد در مجموعه­ی پیگیر امر نماز، ‌بیشترین بهره‌گیری صورت گیرد. از توانائی­های نرم‌افزاری در زمینه‌های: هنر، ادبیات، فیلم و تبلیغات حداکثر استفاده برده شود. راهکارهای برخاسته از توانائی علمی و هنری انتخاب گردد، و همه­ی ظرفیت­های فراوان موجود به کار گرفته شود.

ارزیابی مثبت و رضایت انگیز، هنگامی صورت خواهد گرفت که این فریضه­ی انسان‌ساز، همچون زلال همیشه جوشان، ‌فضای زندگی و فضای دل همگان را به طراوت و امید و ایمان مزین گرداند.

توفیق همه­ی مسؤولان را در این راه از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌ای

دهم شهریور ماه ۱۳۸۳