×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۶ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان اجلاس نماز شهرستان بهار با محوريت شيوه ها و مهارت هاي دعوت به نماز در فرهنگسراي آيت الله بهاري برگزار شد.

در اين اجلاس ابتدا فرماندار بهار گفت: در صورتي که به روح نماز توجه شود و فقط براي رفع تکليف نماز اقامه نشود تا تاثيرگذاري اين فريضه الهي را شاهد باشيم. احسان قنبري با بيان اينکه براي تضمين سعادت انسان بايد جامعه در مسير رشد و تعالي قرار گيرد، گفت: نماز راه برون رفت از مشکلات فرهنگي در جامعه ديني است و نبايد نماز به صورت نظام مند و اداري اقامه شود. وي تصريح کرد: ادارات شهرستان در اوقات اذان و نماز جلسات کاري را تعطيل نموده و در صورت محيا بودن شرايط، نماز جماعت در ادارات اقامه شود و نماز جماعت در دسترس ترين اتاق برپا شود. وي با انتقاد از رويه ساخت مساجد گفت: در ساليان گذشته اکثر مساجد داراي گنبد و مناره بودند ولي امروزه به صورت مدرن ساخته مي شود.

در ادامه امام جمعه بهار گفت: به گفته قرآن، اولين اقدام بندگان خوب خدا و صالحان، اقامه نماز است. حجت الاسلام حاتم نيا اضافه کرد: اين همايش ها کمترين کاري است که انجام مي شود و براي خداپرستي همه عمر را بايد وقت گذاشت. وي با بيان اينکه هيچ حرکتي براي ترويج نماز بي تاثير نيست، گفت: در حکومت اسلامي بايد نمازي تاثيرگذار اقامه شود تا از فحشا و منکر جلوگيري شود. وي از حضور کمرنگ مسئولان در نماز جمعه انتقاد کرد و گفت: مسئولاني که از نماز جمعه و جماعت غافلند بايد از کارگران و کشاورزان زحمت کش که وقت خود را براي اقامه نماز جماعت و جمعه صرف مي کنند؛ خجالت بکشند. وي تصريح کرد: همه اعمال با نماز سنجيده مي شود و اگر مسئولان بدون توجه به فريضه واجب نماز، خدماتي انجام دهند، بي فايده است.

در ادامه حجت الاسلام سبحاني مسئول دفتر نهاد رهبري در دانشگاه صنعتي همدان گفت: اصل دعوت به نماز براي همگان امري لازم است و و اين تفکر که امر دعوت به نماز تنها به عهده مبلغان ديني است، نامقبول است. وي تصريح کرد: يکي از ويژگي هاي انسان، کشش و گرايشي است که نسبت به پرستش، عبادت و تقديس موجودي است که در مکاتب داراي اسامي مختلفي دارد و خداوند اين خصلت را در ذات و جان انسان قرار داده است و با وجود چنين گرايشي دعوت به نماز آسان است. وي اظهار داشت: يکي از مهمترين شيوه ها، شيوه عملي است که گاهي مغفول مي ماند زيرا اگر انسان خود عامل نباشد بي تاثير است. سبحاني افزود: اگر نماز انسان، سوري باشد انسانيت انسان نيز سوري است زيرا نماز آينه وضعيت شخصيتي و معنوي انسان است. وي تصريح کرد: نماز بايد با حضور قلب باشد و براي اين منظور بايد پيش زمينه هايي وجود داشته باشد که در درجه اول توحيد است زيرا درصدي از نخبگان تصوير درستي از آفريدگار جهان هستي ندارند و ما موظفيم ذات خداوند را در حد توان در اولين قدم به افراد بشناسانيم. وي ادامه داد: توجه به بحث معاد نيز در اين حوزه داراي اهميت ويژه است که در منبر مبلغان کمتر ديده مي شود و اين مفاهيم اساسي ديني بايد در اذهان ماندگار شود و به زبان روز براي نسل جوان بازگو شود تا راهي براي عرفان هاي کاذب باقي نماند.

در ادامه گزارش تصوثری این مراسم را مشاهده می کنید.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true